Akreditácia pre novinárov na slávnosť blahorečenia Jána Havlíka v Šaštíne

Slovensko zažije o dva mesiace jedinečnú udalosť. V sobotu 31. augusta 2024 bude v areáli národnej svätyne, Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne slávnosť blahorečenia bohoslovca Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul Jána Havlíka. Zomrel v roku 1965 ako 37-ročný na následky mučenia v komunistických väzniciach. Celý jeho príbeh nájdete na stránke www.janhavlik.sk
Komunikačný tím slávnosti upozorňuje, že na monitorovanie slávnostnej svätej omše spojenej s blahorečením je potrebná akreditácia. Zabezpečuje ju Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. 
V prípade záujmu o mediálne pokrytie slávnosti je potrebné sa vopred akreditovať zaslaním údajov (meno, redakcia, funkcia, dátum narodenia, číslo OP,  mobil, email) na adresu lipiak@kbs.sk (Michal Lipiak, zodpovedný za akreditáciu médií a komunikáciu s nimi) najneskôr do utorka 27. augusta 2024 do 12:00 hod. 
Redakciám odporúčame dodržať termín akreditácie. Po tomto termíne už nebude možné prijať žiadosti o akreditáciu. Zástupcovia médií sa na miesto dopravia samostatne, parkovanie nezabezpečujeme.
Akreditácia zabezpečí pre novinára vstupnú kartu (pool karta), na základe ktorej bude môcť využívať press centrum a zúčastniť sa na vybraných udalostiach, zároveň bude dostávať pripravené podklady a pozvanie na prípadné tlačové konferencie (alebo brífingy). Vyzdvihnúť si ju môžu v deň slávnosti od 7:00 hod. Presné miesto oznámime neskôr.
O termíne prípadnej tlačovej konferencie (či brífingu) Vás budeme informovať v samostatnom ozname. Hlavným zodpovedným za komunikáciu slávnosti je Peter Novák, koordinátor príprav blahorečenia Jána Havlíka. Osobitne žiadame televízie, ktoré by mali záujem prenášať priamy prenos zo svätej omše blahorečenia v sobotu 31. augusta (príp. iné dátumy), aby čím skôr kontaktovali zodpovedného za akreditáciu a komunikáciu s médiami Michala Lipiaka. 

Predbežný program pre médiá 

Trojdnie spojené so slávnosťou blahorečenia Jána Havlíka 

 

Piatok 30. augusta 2024 / Kostol sv. Vincenta de Paul, Bratislava – Ružinov 
– 18:00 Svätá omša / záver deviatnika 
– 19:15 Večerný program pre mladých / Adorácia 

Informácia pre médiá: V prípade záujmu o sledovania prosíme kontaktujte zodpovedného za akreditáciu médií a komunikáciu s nimi. 

 

Sobota 31. augusta 2024 / Areál národnej svätyne, Baziliky Sedembolestnej Panny Márie, Šaštín 
– 8:00 Ranné pásmo 
– 10:00 Svätá omša blahorečenia 
Po skončení svätej omše brífing pre médiá
Informácia pre médiá: V prípade záujmu o sledovania prosíme kontaktujte zodpovedného za akreditáciu médií a komunikáciu s nimi. 
– 12:30 Individuálne uctenie relikvií 
– 13:00 Program pre deti / Moderovaná diskusia 
– 14:00 Nezlomný – program pre mladých 
– 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva 
– 15:30 Hudobný program 
– 16:45 Svätý ruženec s Vincentskou rodinou v bazilike

– 18:0 Svätá omša v bazilike 

 

Nedeľa 1. septembra 2024 / Kostol sv. Vincenta de Paul, Bratislava – Ružinov
– 11:00 Ďakovná svätá omša spojená s uložením relikvií 
Informácia pre médiá: V prípade záujmu o sledovania prosíme kontaktujte zodpovedného za akreditáciu médií a komunikáciu s nimi. 
 
Program slávnosti je možné nájsť tu: https://www.janhavlik.sk/program-blahorecenia/ 
Akreditácia pre novinárov na slávnosť blahorečenia Jána Havlíka v Šaštíne
Prejsť na začiatok
Verified by MonsterInsights