Blahorečenie Jána Havlíka sa blíži, koordinačný tím spustil registráciu kňazov a autobusov

Blahorečenie Jána Havlíka, ktorý zomrel v období prenasledovania Cirkvi komunistickým režimom, sa blíži. Koordinačný tím spustil necelé dva a pol mesiaca pred slávnosťou registráciu kňazov a autobusov s pútnikmi. K dispozícii je na stránke – https://www.janhavlik.sk/registracia (sekcia Blahorečenie – podsekcia Registrácia), kde nájdete praktický formulár. Po zadaní údajov obdržíte potvrdzujúci email. Pred samotným blahorečením tím odošle na váš email praktické informácie o slávnosti. Registrácia pre média bude spustená neskôr.  

„Tešíme sa, že sa už o pár týždňov stretneme na slávnosti blahorečenia Jána Havlíka v Šaštíne. Pozývame všetkých pútnikov, ktorí sa chystajú prísť na Záhorie autobusmi, aby nám o tom dali vopred vedieť. Pomôže nám to pri logistike a organizácii parkovísk. Zároveň prosíme kňazov, ktorí by radi priložili ruku k dielu a pridali sa ku koncelebrovaniu, rozdávaniu eucharistie alebo spovedaniu, aby sa prihlásili cez registrační formulár,” hovorí koordinátor príprav slávnosti blahorečenia Peter Novák. „Na slávnosť blahorečenia pre jednotlivcov nie je potrebná registrácia, vstup je voľný pre každého,” dodal. 

Parkovanie autobusov a áut bude na záchytných parkoviskách. Tí, ktorí prídu autobusmi a vopred sa zaregistrujú, dostanú potrebné informácie pre parkovanie vopred mailom. Podobne je to aj s kňazmi. Počas slávnosti sa kňazi budú môcť zapojiť do spovednej služby na vopred vyhradených miestach v okolí Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Podrobnejšie informácie k spovednej službe dostane každý registrovaný kňaz mailom.

Slávnosť blahorečenia Jána Havlíka bude v sobotu 31. augusta 2024 v Šaštíne.

Komunikačný tím slávnosti blahorečenia 

Blahorečenie Jána Havlíka sa blíži, koordinačný tím spustil registráciu kňazov a autobusov 
Prejsť na začiatok
Verified by MonsterInsights