Do tisíciek slovenských farností smeruje balíček, ktorý predstaví Jána Havlíka

Vyše 1 600 slovenských farností v týchto dňoch dostane špeciálny balíček, ktorý predstaví budúceho slovenského blahoslaveného Jána Havlíka. Posiela im ho Koordinačný tím slávnosti. Balíček obsahuje sprievodný list provinciála Misijnej spoločnosti P. Tomáša Brezániho, CM s pozvaním na slávnosť blahorečenia a sériu propagačných materiálov – plagát, letáky a obrázky s modlitbou. Tieto sú bezplatne k dispozícii na stiahnutie aj na stránke www.janhavlik.sk (v časti Materiály).

Materiály prevzal aj správca farnosti Špačince Ľuboš Hašan.

„31. augusta tohto roku čaká Katolícku cirkev na Slovensku veľká udalosť, keď budeme v našej národnej bazilike v Šaštíne svedkami blahorečenia Božieho služobníka Jána Havlíka,” píše v sprievodnom liste provinciál Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Tomáš Brezáni, CM. Dodáva, že okrem propagačných materiálov sú pripravené aj závesné banery do kostolov, knihy, katechézy pre mladých, evanjelizačné video, dokumentárny film a rôzne spomienkové predmety. Záujemcovia si ich už čoskoro budú môcť objednať prostredníctvom webovej stránky blahorečenia a aj týmto spôsobom budú môcť podporiť prípravu slávnosti.  

O tom, že bude Ján Havlík blahorečený, rozhodol vlani v decembri pápež František. Prípravy slávnosti blahorečenia sa začali v januári. Vo februári vznikla nová stránka www.janhavlik.sk, organizátori zároveň zverejnili dátum a miesto blahorečenia. Uskutoční sa 31. augusta 2024 v Šaštíne. Zástupcom Svätého Otca na slávnosti bude prefekt Dikastéria pre kauzy svätých, kardinál Marcello Semeraro. Na príprave slávnosti sa podieľa tím pod vedením Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul a Bratislavskej arcidicézy. Na slávnosť sa jednotlivcom netreba vopred prihlasovať, organizované pútnické autobusy sa budú registrovať cez formulár na webovej stránke.
materialy
Viac o živote Jána Havlíka sa dozviete na webovej stránke www.janhavlik.sk. Nájdete na nej základné údaje zo života Jána Havlíka, informácie o príprave jeho blahorečenia a modlitby na príhovor Božieho služobníka. K dispozícii je už aj profil na sociálnej sieti Facebook (https://www.facebook.com/HavlikJanko). Komunikáciu súvisiacu s blahorečením je možné smerovať na mailovú adresu blahorecenie@vincentini.sk, ktorá slúži pre všetkých, ktorí majú záujem o bližšie informácie k slávnosti, organizácii a logistike, či podpore príprav slávnosti. Koordináciu dobrovoľníkov bude zabezpečovať tím Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy.
 
Komunikačný tím prípravy blahorečenia Jána Havlíka
Do tisíciek slovenských farnosti smeruje balíček, ktorý predstaví Jána Havlíka
Prejsť na začiatok
Verified by MonsterInsights