Slávnosť blahorečenia Jána Havlíka bude 31. augusta 2024 v Šaštíne

Slávnosť blahorečenia Božieho služobníka Jána Havlíka sa uskutoční v sobotu 31. augusta 2024 v Šaštíne. Zástupcom Svätého Otca Františka na slávnosti bude prefekt Dikastéria pre kauzy svätých, kardinál Marcello Semeraro. Vatikánsky štátny sekretariát o tom informoval bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského, ktorý dnes prijal provinciála Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Tomáša Brezániho, CM a Petra Nováka, koordinátora príprav slávnosti blahorečenia. Debatovali spolu o prípravách, organizácii a logistike podujatia.

„Ján Havlík sa tak stane ďalším svedkom z obdobia prenasledovania Cirkvi komunistickým režimom, ktorého mučeníctvo Cirkev oficiálne uznala. Už teraz pozývam všetkých, osobitne veriacich zo Slovenska a členov vincentínskej rodiny, aby prišli spolu s nami prežiť slávnosť blahorečenia," uviedol arcibiskup Zvolenský.
arcibiskup zvolensky
J. E. Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD.
bratislavský arcibiskup metropolita

„Tešíme sa, že už môžeme oznámiť termín a miesto blahorečenia Jána Havlíka. Za blahoslaveného ho vyhlási v sobotu 31. augusta 2024 v Šaštíne kardinál Marcello Semeraro, prefekt Dikastéria pre kauzy svätých,” uviedol po stretnutí provinciál slovenských vincentínov P. Tomáš Brezáni, CM.

Slávnosť blahorečenia Jána Havlíka bude 31. augusta 2024 v Šaštíne
Prejsť na začiatok
Verified by MonsterInsights